Bezpieczeństwo na stoku

kask dla dziecka

Noszenie kasku to żaden wstyd. Coraz więcej narciarzy i snowboardzistów niezależnie od wieku decyduje się na jego noszenie. Kask może uchronić Cię przed bardzo poważnymi obrażeniami, a w niektórych przypadkach może nawet uratować Ci życie.

Używanie kasku podczas jazdy na nartach czy snowboardzie jest jedną z najtrafniejszych i mądrzejszych decyzji jaką możesz podjąć rozpoczynając swoją przygodę ze sportami zimowymi. Będąc na stoku nie dosyć, że powinieneś wziąć pod uwagę swój ewentualny upadek, a nawet mimo że jeździsz ostrożnie powinieneś przewidzieć, że może dojść do zderzenia, bo inny narciarz na Ciebie wjedzie- na pewno nie raz widziałeś jak w górnej części stoku narciarz stracił kontrolę i zaczął jechać na oślep Przeciętne prędkości osiągane na stokach to 40 km/h

Głowę masz tylko jedną!

Kask dla dziecka

Bezpieczeństwo dziecka na stoku jest najważniejsze dlatego wszyscy eksperci w tej dziedzinie gorąco zachęcają do wyposażenie dziecka w kask

Zgodnie z ustawą z dnia 5 listopada 2009, każde dziecko do ukończenia 16 roku życia musi zakładać kask na stoku.

Paradoksalnie najwięcej urazów szyi u dzieci jeżdżących na nartach jest wynikiem… źle dobranego kasku. Wynika to z faktu, że głowa małego dziecka jest relatywnie większa i ciężka w stosunku do reszty ciała co zwiększa jej bezwładność w sytuacji upadku czy kolizji. Dodatkowo rodzice kupują kaski “na lata”, wybierając za duże i za ciężkie i zakładają je na głowę dziecka wraz z grubą czapką.

Wybierając kaska dla dziecka należy dobrać taki, który jest lekki i dobrze spasowany. Głowa rośnie najwolniej i taki kask wystarczy spokojnie na 2-3 sezony.

KUPUJĄC KASK SZUKAJ TAKICH Z TYLNA REGULACJĄ POZWOLI TO NA IDEALNE DOPASOWANIE KASKU DO GŁOWY